GENEL ÖNERİLERİMİZ

GENEL ÖNERİLERİMİZ

Tekrar merhaba. Clinic Ephesus blog sayfamızda yaptığımız hizmetleri, işlem aşamalarını ve önerilerimizi paylaşarak, daha bilinçli tercihler yapmanızı ve bizi yakından tanımanızı amaçlıyoruz. 

MERDİVEN ALTI İŞLETMELERDEN UZAK DURUN

Çok basit kozmetik bir uygulama için bile merdiven altı tabir edilen yerlere rağbet etmeyin. Her şeyden önce cildiniz dış dünya ile sürekli temasta olduğu için hijyenik sorunlara maruz kalabilirsiniz. Kalitesiz malzemeler, hijyenik olmayan ekipmanlar başınızı ağrıtabilir. Bilgisiz, eğitimsiz bir uygulamacı canınızı yakabilir, daha kötüsü kalıcı izlere, tedavi edilmesi güç sonuçlara neden olabilir. 

İŞLEMİ SİZ SEÇMEYİN

Şikayetinizi, probleminizi iletin. Uzmanımız size en doğru uygulamayı önerir. Bir başkasının mutlu olduğu bir işlem sizin sorununuzun çaresi olmayabilir. Uzmanımız eğer birden fazla seçenek varsa sizlere önerilerde bulunabilir, artı ve eksileri ile tüm yolları size anlatabilir. 

MEVSİMLER ÖNEMLİ

Yapılacak işlemlerin bir kısmı mevsimlerle çok ilintilidir. En doğru zamanı uzmanlarımız ile görüşüp birlikte belirleyin. 

HIZLI ETKİ DEĞİL KALICI ETKİYİ HEDEFLEYİN

Clinic Ephesus kısa sürede kalıcı çözümleri uygular ama öncelik sağlıklı adımlardır. Uzmanlarımız çoğu işlemin kaç seansta tamamlanacağını ilk görüşmede söyler. Düğün, sünnet ve benzeri özel günler için acele işlem yaptırmak yerine, öncesinden bizleri ziyaret edip özel gün öncesinde tamamlanacak bir seans sistemi oluşturmak daha anlamlı olur. 

EVDE YAPILAN İŞLEMLER

Ne kadar iyi bir ekipman ve kozmetik ürün alsanız da evde yapılacak işlemlerde yanlış adım atmanız olasıdır. Profesyonel ekipman ile ev tipi ekipmanın etkisi asla bir olmaz. Cilt sorunlarınız için sağdan soldan duyduğunuz koca karı ilaçları sorununuzu tedavi edilmez boyuta getirebilir. Siz deney tahtası değilsiniz. Kesinlikle sahte ürün kullanmayın, uzmanların önerilerinin dışına çıkmayın. 

İŞLEM ÖNCESİ VE SONRASI 

Kimi işlemler öncesi ve sonrası için uzmanlarımızın önerilerini uygulayın. Güneşten korunmak, nemlendirici kullanmak, dar giyinmemek gibi basit öneriler sonuca daha hızlı ulaşmanızı sağlar. 

KİŞİSEL TEMİZLİK 

Cilde ilişkin işlemler öncesi ve sonrası için kişisel bakınıza özen göstermeniz gereklidir. Dış dünya ile sürekli temas halinde olan cildimizde sonsuz sayıda “kapı” var. Düzenli beden temizliği cildin nefes almasını sağladığı gibi üzerinde biriken zararlı maddelerin içeriye girmesini de engeller. 

SAĞLIKLI BESLENİN 

Modern kent hayatının bizlere sunduğu hazır yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Alerjik reaksiyonları tetikleyen çoğu madde hazır yiyeceklerde var. 

HAREKET EDİN 

Elinizden geldiğince hareket edin, yürüyüş yapın, yüzün. Ev ve ofis ortamında uzun süreli oturmayın, ayağa kalkın, oda içinde turlayın. Kan dolaşımınızı tetiklemek daha çok oksijen taşınan hücreler demektir. 

BULUNDUĞUNUZ ALANI HAVALANDIRIN

Eğer ofis ya da ev gibi kapalı bir alandaysanız bulunduğunuz alanı sık sık havalandırın. 

SİGARA VE ALKOL CİLDİNİZİN DÜŞMANIDIR

Sigara ya da başka bir tütün ürünü kullanıyorsanız hemen bırakın. Diğer sağlık etkileri dışında cildinizi de perişan eder duman. Sigara içilen alanlardan da uzak durun. Alkol kullanıyorsanız hafif alkol derecesine sahip şarap ya da bira gibi içkileri tercih edin.

SAĞLIK DURUMUNUZU UZMANIMIZA BİLDİRİN 

Clinic Ephesus ziyaretinizde sağlık durumunuz hakkında bilgiyi uzmanımız ile paylaşın. Epilepsi, bronşit, kan hastalığı, tansiyon, kalp rahatsızlıklarınız varsa uzmanımıza mutlaka bunu bildirin. Hamileyseniz ya da şüpheniz varsa en basit işlem öncesinde durumunuzu bildirin. 

ÇEKİNMEYİN 

Sorununuz, sorunuz neyse söylemekten çekinmeyin. Telefon, sosyal medya kanalıyla da ulaşabilirsiniz ama Clinic Ephesus ziyaretinizde daha etkin bir görüşme sağlarız. 

Hepinize sağlıklı mutlu günler dileriz. 

Bu yazının tüm telif hakları Clinic Ephesus’a aittir.

Web sitesinde yer alan herhangi bir içerik, yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. Web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

0506 999 10 11
Konuşma Başlat
1
Merhaba, bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.