Kalıcı Makyaj

Home / Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj uygulamaları olarak microblading, dudak kontürü işlemlerimiz, ayrıca; ipek kirpik, kirpik lifting, kalıcı oje, protez tırnak, manikür – pedikür hizmetlerimiz de sanatkar uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

MICROBLADING KIL TEKNİĞİ

Altın oran kaş ölçüsü alındıktan sonra, kişiye özel microblading iğne ile uygulama yapılır. Kişiye uygun kaş rengi kaş renk tonu seçilip, kıl tekniği ile doğal kaş görüntüsü sağlanır. 1 hafta ara ile kaşın iyileşmesi ve boyanın emilimini takiben işlem 3 seans tekrarlanır.

Nasıl göründüğümüzü, genel havamızı en az saçlar kadar etkileyen kaşlarında şekli ve rengi önemlidir. Yüzümüzün, simamızın, çevreden algılanış şeklimizin anahtarlarından birisi de kaştır. Kaş renginin, modelinin yüz şekline ve ten rengine uyumlu olması daha estetik, genç ve canlı görünmeyi sağlar.

KAŞ LAMİNASYONU

Kaşın formunu değiştirir, kaşa hacim kazandırarak efektif bir görünüm sağlar. Bu işlem aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan, sert dokuda kıl yapısına sahip, kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapıları için uygundur. Kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmamıza yardımcı olur. Uygulanan botox bakımı ile kaşın yapısını kuvvetlendirir. Kaş botox işlemi  enjeksiyon  işlemi değildir. Kaşların uzun süreli şekillenmesi için haricen uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisini ve sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer. Kaşın istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü sağlamayı mümkün kılar. Kaşları güçlendirir ve bunları protein botox bakımı ile besler.

LAMİNASYON KAŞLARIMI DÖKER Mİ? 

Hayır, doğru ürün ve doğru teknikle uygulandığı takdirde dökülme yapmaz aksine besler.

KÜSMÜŞ KAŞLARIMA BİR ETKİSİ OLUR MU?

 Laminasyon işleminde kaşınızın pul tabakası açılır. Ve protein yüklemesi yapılır yani laminasyon effective görünümünün yanında bir bakım uygulamasıdır.

DAHA ÖNCE KALICI MAKYAJ-MİCROBLADİNG YAPILMIŞ KAŞLARA UYGULANIR MI?

Evet uygulanır.  Zamanla rengi solan kalıcı makyaj işlemlerini düzeltmek ve daha doğal bir görünüm elde etmek için laminasyon çok etkili bir uygulamadır.

LAMİNASYONUN KALICILIK SÜRESİ NE KADARDIR?

Kaşın yapısına göre ortalama 8-12 hafta arası değişmektedir. Fakat seanslara düzenli gelindiği takdirde etki süresi uzar ve kaşınız yeni çıkış yönüne alışmaya başlar.

 DENİZE, HAVUZA VEYA DUŞA GİRMEK LAMİNASYONU BOZAR MI?

Hayır bir şey olmaz; yalnızca laminasyon işleminden sonra 1 gün su değmemelidir. 24 saat sonunda rahatlıkla duş alınabilir, denize, havuza girilebilir.

LAMİNASYONA GELMEDEN ÖNCE YAPMAM GEREKEN BİR HAZIRLIK VAR MI?

Laminasyondan en etkili ve doğal sonucu almak için kaşınızın alınmamış ve özellikle boyunun kesilmemiş olması gerekmektedir. Laminasyon uygulamasından sonra kaşınız doğru tasarımla alınacaktır.

KİMLERE YAPILIR?

 Alerjisi olmayan herkese uygulanabilir.

İŞLEM SÜRESİ NE KADARDIR?   

50-60 dk dır.

DUDAK RENKLENDİRME

Asimetrisi bozulmuş olan dudaklarda ve rengi solmuş ya da mor dudaklarda uygulanan bir işlemdir. Kalıcılık süresi 1,5-2 yıldır. İşlem süresi yaklaşık 2 saattir.

DUDAK KONTÜRÜ

Daha hacimli, daha iri dudak isteyenler ve dudak kenarında ki pigmentleri kaybedenler için harika bir uygulamadır. Üzerine isterseniz yine ruj kullanabilirsiniz. Su, deniz, yağmur gibi durumlardan etkilenmez. Dudağın emilim durumuna göre 10 ara ile 3 seans sürebilir. Dipliner ve eyeliner uygulamaları da mevcuttur.

Bu ömür boyu kalıcı değildir. Bu yönü ile de avantajlıdır, çünkü aynı görüntü ömür boyu taşınmak istenmeyebilir.  Etkisi geçen kalıcı makyaj istendiği zaman tekrar yapılabilir. Boyanın kalıcılık süresi  1-2,5  yıl arasındadır.

KALICI MAKYAJ BOYASININ ÖZELLİKLERİ

Kullanılan boyalar dünya sağlık örgütü onaylı, %100 hipoalerjik bitkisel kök boyaları olup kanserojen içermemelidir. Bu boyalar uygulandığı noktadan farklı bölgeye yayılmayan, sonradan renk değiştirmeyen boyalardır.  Farklı yöntemlerle, uygun olmayan boyalarla yapılan ve doğal durmayan kalıcı makyaj kişileri sosyal hayattan uzaklaştırmakta ve renk değişiklikleri yaşanmaktadır.

KALICI MAKYAJ KİMLER İÇİN RİSKLİDİR ?

Keloid oluşumuna açık cilt yapısına sahip kişilerde, sedef ve liken planus gibi cilt hastalığı olanlarda kalıcı makyaj önerilmemektedir.

Hatalı kaş silme işlemi hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

İşlemlerimiz hakkında daha fazla bilgi, ücretsiz cilt analizi ve randevu için 0232 227 81 81 ve 0506 999 10 11 numaralı telefonlarımızı arayabilir ya da yandaki WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

0506 999 10 11
Konuşma Başlat
Merhaba, bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.