LAZER EPİLASYON: MODERN ÇAĞIN İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN MUHTEŞEM ÇÖZÜMÜ

LAZER EPİLASYON: MODERN ÇAĞIN İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN MUHTEŞEM ÇÖZÜMÜ

İstenmeyen tüyler erişkinlerin ortak sorunlarının başında geliyor. Her iki cinsiyet de gerek kozmetik, gerek yaşam kalitesini arttırma nedeni ile istenmeyen tüylerinden kurtulmak istiyor. Ağda, epilatör, tıraş, cımbız ve benzeri işlemlerle sık sık uğraşmak istemeyenler için lazer epilasyon seçeneklerden biri olabilir. 

Cilt Lekelerinin Lazer ile silinmesi ve Lazer ile Dövme silme yazılarımızı okuduysanız lazer marifetleri hakkında bilginiz vardır, biz yine bu konuya değineceğiz. Önce bu işlemin artılarından söz edelim. 

Lazer Epilasyonu Faydaları

Lazer Epilasyon hassastır

Koyu, kalınlaşmış tüyleri hedefler, çevresindeki cildi etkilemez. 

Lazer Epilasyon hızlıdır

Her bir lazer darbesi saniyeden daha kısa bir anda birçok kılı yok eder. Üst dudak gibi küçük bir alan bir dakikadan daha az sürede temizlenir. Sırt, bacak gibi geniş alanlar için işlem bir saate yaklaşabilir. 

Lazer Epilasyon öngörülebilirdir

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin büyük bir bölümü üç ile yedi seans sonunda kalıcı olarak tüylerinden kurtulur. 

LAZER EPİLASYON YAPTIRMAYA KARAR VERDİM, NASIL HAZIRLANACAĞIM? 

Her şeyden önce merdiven altı işlem yapan yerlerden uzak durun. Sonuçta bu bedeninize yapılan bir işlemdir ve konu hakkında eğitim almış, lisans sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. İşlem öncesinde istenmeyen tüy temizliğinizi 6 hafta için sınırlamanızı öneriyoruz, ağda, koparma gibi kökleri etkileyecek işlemleri yapmamaya çalışın. Çünkü lazer epilasyon kökleri hedef alarak işlem yapar. 

İşlem öncesi ve sonrasında altı hafta güneşten cildinizi korumanızı öneriyoruz. Güneşe çok maruz kalan bölgelerde lazerin etkisi daha sınırlı olur. Tedavi sonrasında da olası komplikasyonları engellemek için ideal yol güneşten uzak durmaktır. 

SEANS SAYISINI NE BELİRLER? 

İşlem öncesinde cilt yüzeyinizin hazırlığı uzmanımız tarafından yapılır. Seanslar işlem yapılacak bölgeye, tüy rengine, kalınlığına ve tüy sıklığına göre belirlenir. 

BU İŞLEM RİSKLİ Mİ? 

Clinic Ephesus ekibi yaptığı bütün işlemler gibi Lazer Epilasyon için de eğitim almış ve yetkinlik sertifikası ile bu işlemleri yapmak için yetkilendirilmiştir. Bu işlem uzun vadeli her hangi bir soruna neden olmaz. Uzmanımız işlemi adım adım gerçekleştirdiği için öncelikle küçük bir bölgede cildinizin hassasiyetini gözlemler ve daha sonra geniş alanda çalışır. 

CANIM ACIR MI? 

İşlem ağrısız ve acısızdır. Buna karşın kimi kişilerde güneş tanığı benzeri bir his, birkaç gün süren kızarıklık gözlemlenebilir.

OLASI YAN ETKİLER 

Sınırlı sayıda da olsa olası yan etkiler var, minör ve geçici etkilerdir bunlar. 

TAHRİŞ VE KIZARIKLIK 

Lazer kıl köklerine etki eder, beden savunmaya geçer. Hassas ciltlerde hafif kızarıklık, tahriş ve hafif kabarıklık olabilir. Tüm bu semptomlar kısa ömürlüdür. Clinic Ephesus ileri soğutma sistemli lazer ekipmanı ile bu riskleri minimuma indirmeyi başardı. Ağda sonrası anlık hislere benzer bir his kısa sürede yok olacaktır. Soğuk bir duş ya da ciltte buz gezdirme öneriler arasında. 

KABUKLANMA

Milyonda bir olasılık olsa da bilgilendirme için yazalım. Kabuklanma çok nadir görülen bir yan etkidir. Sorunlu bölgeye nemlendirici uygulayarak bu sıkıntının büyümesi engellenebilir. 

RENK DEĞİŞİMİ 

Açık tenlilerde koyulmalar, koyu tenlilerde açılmalar gözlemlenebilir. Kısa sürede bu renk değişimleri normale döner. 

GÖZ İNCİNMESİ 

İşlemi yapan kişi gibi sizin de lazerden gözlerinizi korumanız gerekir. Size göz koruyucu özel gözlük Clinic Ephesus tarafından işlem boyunca kullanmanız için verilecektir. 

ENFEKSİYON RİSKİ 

Kıl köklerine etki eden diğer kozmetik işlemler gibi, lazer enfeksiyona neden olabilir. Etkilenen bölgeki yara tedavi edilmelidir. Böyle bir sıkıntıyı daha önce yaşadıysanız işlem öncesinde yetkiliyi bilgilendirmenizi öneririz. 

NADİREN GÖRÜLEN YAN ETKİLER

Clinic Ephesus tüm ekipmanını optimum etkiyi hedefleyerek seçtiği gibi otoritelerin önerdiği, uluslararası standartlara sahip markaların ekipman ve ürünlerini kullanır. Risk sıfıra yakındır. Nitelikli bir uygulayıcı işlemi gerçekleştirdiğinde yanık ve kabarcık oluşmaz. Soğutma sistemli bir ekipman ve uzman uygulayıcı bir aradayken bu tip yan etki riski sıfıra yakındır. 

Aynı nedenle yara oluşumu da olmamalıdır. İşlem sonrası önerilere uyarsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. 

Evet! Lazer ile epilasyon bu! Yine de aklınıza takılan bir şey olursa bizi aramaktan ya da gelip bir kahvemizi içmekten çekinmeyin. 

Bu yazının tüm telif hakları Clinic Ephesus’a aittir.

Web sitesinde yer alan herhangi bir içerik, yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. Web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

0506 999 10 11
Konuşma Başlat
1
Merhaba, bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.