İz Yok Etme

İZ TEDAVİLERİ
YARA, KESİK, FAÇA, JİLET, AMELİYAT İZİ TEDAVİSİ
Ameliyat sırasında veya kesici aletlerle oluşan kesilerde iyileşme sonrasında skar veya keloid oluşur. Skar iyileşme sonrasında cilt yüzeyinde kalan şekil bozuklukları ve izlerdir. Keloid ise yaranın iyileşme sürecinin ardından kabarık şeklinde bir iz bırakmasıdır. Bunlar estetik görünüm açısından sorunlar yaratabilmektedir. Bu izlerin tedavisinde lazer yöntemi kullanılmaktadır. İzlerinin giderilebilmesi için kişiye özel tedavi süreci ve uygulamalar planlanmaktadır.

DÖVME İZİ, DÖVME LEKESİ TEDAVİSİ
Profesyonel olmayan yerlerde sildirilen dövmelerden sonra oluşan yara ve yanık izleri, tamamen silinememiş, gölge gibi kalan dövmeler özel yöntemlerle giderilmektedir.

Clinic EPHESUS’da CİLT ANALİZİ ÜCRETSİZDİR, RANDEVU ALARAK SİZİN İÇİN EN UYGUN TEDAVİ YÖNTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ…

Sorunlu bölge deforme edilir ve izler üzerinde yeni bir hasar oluşturulur. Bu hasar sadece izler üzerinde ve başka bir dokuya zarar vermeden kontrol altına tutulur. Bu şekilde sadece derinin yara iyileştirme mekanizması tetiklenir ve deri yeni bir yara algıladığı için sorunlu bölgede kollajen çalıştırmaya başlar. Hücre yenileyici serumlar ve duruma özel kremlerle desteklenir. Bu şekilde izler deriye eşitlenir ve tedavi edilir. İşleyen etki mekanizması, belli uygulama zamanlarında devam ettirilerek uygun görüntü elde edilene kadar işlem yapılır. Deriye zarar vermeden tedavi sonlandırılır. İzler sorunsuz olan derinize, yakın bir görüntü kazanır.

İz tedavisi ile yara, yanık izleri ve skarlar tedavi edilirken, gözenekler de toparlanır, cilt üzerindeki diğer yüzeysel problemlerde de azalma görülür.

CİLTTEKİ DÖVME İZİ, YARA, YANIK İZLERİ, KAÇ SEANSTA BİTER?
Söz konusu tedavinin seans sayısı, sorunlu bölgenin derinliği, uzunluğu ve izlerin bulunduğu alana göre değişmektedir. Derinin rengi, hassasiyeti de seans sayısı ve tedavi sürecini etkilemektedir. Bu bakımdan ön kontrol ile tedavi planı netleştirilir. Hasta ve seans takip sistemiyle, sonuç odaklı çalışılır.

İZ TEDAVİSİ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ
İz tedavisi seansı sonrasında işlem yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir. Cildi nemlendirmek ve güneşe çıkılması gerekiyorsa yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılması gerekir. Ayrıca işlem bölgesinin iki gün su ile temasından kaçınmak gerekir.

SONUÇLAR NE ZAMAN GÖZLENEBİLİR?
İlk seans ve ilk seansın geçici yan etkileri iyileştikten sonra bile izlerde daha iyi bir görüntü oluşmaya başlayacaktır. İlerleyen seanslarda daha net görülmeye başlayan sonuçlar son seans ve yan etkiler iyileştikten sonra gözlenebilir.

BÜTÜN İZLER TAMAMEN GEÇER Mİ?
İşlem tedaviye uygun olan tüm izlerde yapılabilir. Fakat işlem uygulanan tüm izler eşit şekilde ve yüzde yüz geçirilemez. Bu durum deri karakteri ve iz tipine bağlıdır. Fakat izler tamamen geçmese de tedavi uygulanmadan önceki halinden daha estetik görünecektir.

İZ TEDAVİSİ FİYATLARI
İz tedavisi için net bir fiyat söz konusu değildir. İzin türü, büyüklüğü,derinliği ve cilt tipi de iz tedavisi fiyatlarını etkileyen hususlardandır.

Ücretsiz cilt analizi sonrasında gereken işlem metodu, seans sayısı ve fiyatı hakkında bilgi verilebilir. Detaylı bilgi ve randevu için: 05069991011 veya 02322278181 numaraları telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

0506 999 10 11
Konuşma Başlat
1
Merhaba, bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.